82. rocznica powstania Armii Krajowej

W SZKOLE "PIŁSUDCZYKÓW" W PIONKACH PAMIĘTALI O BOHATERACH ARMII KRAJOWEJ

Z okazji 82. rocznicy powstania Armii Krajowej w Zespole Szkół w Pionkach odbyły się od 12 do 16 lutego 2024 roku "żywe lekcji historii" poświęcone największej podziemnej armii świata walczącej w czasie II wojny światowej. Dzięki przygotowanej przez młodzież wystawie, prezentacji i zaangażowaniu, prelekcje dotyczące Armii Krajowej były wyjątkową okazją do uczczenia bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie z klas: II PR – Artur Michalczyk i Maciej Ochocki oraz Kamil Sepioł i Jakub Kublik z kl. III IPR wykazali się swoimi talentami, przygotowując prezentację multimedialną i wystawę w sali historycznej. W trakcie prelekcji prowadzonych na lekcjach historii przez nauczycieli p. Rafała Kąckiego i p. Jacka Malickiego młodzież z dużym zainteresowaniem mogła poznać wyjątkową datę, jaką jest niewątpliwie 14 luty 1942 roku. Warto i należy godnie uczcić bohaterskich synów polskiej ziemi, którzy poświęcili swoją młodość walce o niepodległość naszego państwa i pokazali swoim męstwem, iż Ojczyzna to jest dobro najwyższe. Obchody powstania Armii Krajowej stały się już tradycją w szkole "Piłsudczyków" w Pionkach. Część i chwała Bohaterom!

ZS Pionki – Jacek Malicki

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zespół Szkół

Aleje Lipowe 23, 26-670 Pionki

Tel: 48 612 33 59
Fax: 48 612 33 59

sekretariat@zspionki.pl

www.zspionki.pl