233 rocznica uchwalenia konstytucji

Z okazji 233 rocznicy uchwalenia drugiej w świecie konstytucji, jaką była ustawa rządowa z 1791 roku, w Zespole Szkół w Pionkach zostały przygotowane wystawy upamiętniające tak wyjątkowe wydarzenie dla narodu polskiego. W trakcie obchodów święta, trwających od 25 do 30 kwietnia 2024 r., uczniowie mogli obejrzeć wystawę i uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, w trakcie których oglądali filmy edukacyjne związane ze świętem narodowym. W szkole Piłsudczyków w Pionkach obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja wpisały się na stałe w historię placówki i stanowią istotny element wychowania patriotycznego młodego pokolenia.

"W naszej szkole tradycją jest organizowanie wystaw poświęconych ważnym rocznicom historycznym - podkreśla nauczyciel p. Jacek Malicki. W tym roku szkolnym warto było przeżyć historyczną przygodę, oglądając filmy edukacyjne i wczytać się w tekst Konstytucji 3 maja, która okazała się pasjonującą lekcją historii. Młodzież naszej szkoły poważnie potraktowała obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie przeprowadzonych lekcji historii uczniowie zapoznali się z okolicznościami i skutkami uchwalenia Konstytucji 3 maja, zwracając uwagę na jej rangę oraz wpływ na dalsze losy państwa polskiego, a także prawa stanowionego później. Cieszy fakt zaangażowania młodego pokolenia w działania na rzecz upowszechniania wiedzy historycznej i budzenia uczuć patriotycznych poprzez upamiętnianie święta narodowego na portalach internetowych, czy zawieszanie flagi biało-czerwonej."

Pod kierunkiem p. Rafała Kąckiego i p. Jacka Malickiego uczniowie różnych klas przygotowali wystawy okolicznościowe, a na szczególne wyróżnienie zasługują prace: Antoniego Czyżewskiego i Jana Lebryka, uczniów kl. II pr. WIWAT MAJ - 3 MAJ.

ZS Pionki – Jacek Malicki

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zespół Szkół

Aleje Lipowe 23, 26-670 Pionki

Tel: 48 612 33 59
Fax: 48 612 33 59

sekretariat@zspionki.pl

www.zspionki.pl